Online kurzy

Intenzivní on-line kurzy

pro majitele a chovatele koček v češtině
a dalších jazycích! 

Mezinárodní on-line kurzy pro chovatele a majitele koček

 

Kurzy probíhají v češtině, angličtině, němčině, švédštině a italštině. 
Na kurzy se můžete nezávazně přihlásit, pak dostanete pozvánku a rozhodnete se, zda se kurzu zúčastnit.

Během sedmi týdnů získáte znalosti na témata vyjmenovaná níže. Každý týden obdržíte studijní materiály k prostudování a následně související domácí úkoly. Pokud obdržíte za všichni domácí úkoly známku „Schváleno“, získáte na konci kurzu jak certifikát, potvrzující úspěšné absolvování kurzu, tak i odpovídající hvězdičku, kterou můžete umístit na svou webovou stránku.

Náplň kurzu Ursa Minor (již v češtině!):
 - Kočka, její anatomie, vývoj kočky, komunikace koček, socializace
 - Koupě kočky, finanční záležitosti, smlouva a papírování
 - Potřeby kočky, stěhování, obohácení prostředí pro kočku, zdravotní péče, starší kočky
 - Výživa koček, B.A.R.F
 - Plemena koček, vývoj zbarvení u koček s odznaky
 - Jak pracovat s rodokmenem, základní znalosti chovu

Přihláška na základní všeobecný kurz o kočkách Ursa Minor zde

 

Kurz Ursa Major již v češtině!!!

Náplň kurzu Ursa Major :
 - Úvod do genetiky - základní pojmy, kombinační čtverec
 - Historie genetiky koček
 - Genetika barev koček část 1, pigmenty, kresba, dědičnost spojená s pohlavím atd.,systém EMS
 - Genetika barev koček část 2, snížená depigmentace, stříbřitost, bílá, extention lokus, genotyp
 - Genetika barvy koček část 3, zbarvení, zvláštností u červeně pigmentovaných koček, rodokmen
 - Genetická onemocnění, dědičnost genetických chorob, testování, specifika plemene
 - Populační genetika

Přihláška na kurz zaměřený na genetiku a chov Ursa Major zde.

 

Na podzim 2021 otevíráme nový kurz Pleiades! Kurz již běží v angličtině a němčině, česká verze je plánována na rok 2023. Už teď je ale možné se na kurz nezávazně přihlásit a tak budete první, kdo se dozví, že česká verze je k dispozici. Pak už bude na vás, zda se kurzu zúčastnit.

Náplň kurzu Pleiades (kurz zatím není v češtině):

 - Teorie a praxe: Co to znamená být chovatelem – Chovatelská praxe – Náklady a výdaje
 - Anatomie koček a kočičích nemocí 
 - Chovatelská stanice, požadavky na ni, problémy a řešení
 - Výživa koček v normálních a speciálních případech, nemoci související s potravou
 - Vše o reprodukci koček a kocourů 
 - Vše o koťatech - od prvního dne života až po stěhování do nového domova, co vše potřebuje chovatel vědět
 - Případová studie – praxe chovatelů

Sledujte naše stránky nebo stránky www.campusfelinarium.com.

Co o on-line kurzech říkají absolventi?

Jsem velice ráda, že jsem se mohla zúčastnit kurzu Ursa Minor. Je úžasné, že existuje skupina kočičích nadšenců, kteří ve svém volném čase pro nás ostatní tyto kurzy pořádají. I když si myslím, že sem tam o kočkách za ta léta vím, tak vůbec není od věci takovýto kurz absolvovat, vždy se najde něco, co je nové a velmi zajímavé. Kurz byl pro mne velkým přínosem a děkuji všem, kteří ho připravili. Doporučila bych ho nejen začínajícím chovatelům, ale všem, co se chtějí něco nového dozvědět. Již nyní se moc těším na kurz Pleiades.
Monika Netolickáa chlupatá banda z CSH Aurum Bohemica *CZ www.aurum-bohemica.cz
Jsem moc rád, že jsem mohl absolvovat kurz Ursa minor, je skvělé, že existuje tato možnost vzdělávání. Děkuji autorům a oběma lektorkám za skvělou práci při přípravě a překladu studijních textů. Pohodovou a nenásilnou formou jsou vysvětlovány základy chovu koček. Kurz bych doporučil nejen každému začínajícímu chovateli, ale i těm, kteří chtějí vědět víc o svém mazlíčkovi.
Zdenek Krajca CHS Modrá *CZ něha http://www.cattery.cz/ruska-modra/
Právě jsem absolvovala kurz Ursa Minor Campusfelinarium. Bylo to super. Spousta informací které člověk ví, ale přesto si je rád zopakuje a také spousta informací nových. Prima instruktorky, které nás kurzem provedly. Děkuji. Velmi se těším na další kurz a velmi užitečné informace pro začínající i pokročilé chovatele.
Jana Madlenka ProcházkováCHS Alasseon *CZ www.alasseon.webnode.cz
Tento kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí zdokonalit v otázkách anatomie, vývoje a výživy koček, v základech genetiky a ve spoustě dalších zajímavých témat. Kvalita a odbornost kurzu byla nad mé očekávání, velmi mi pomohl doplnit znalosti v chovu koček. Výukové materiály přehledné a srozumitelné, obě lektorky byly skvělé. Mockrát děkuji a těším se na další pokračování.
Petra ŠafářováCHS Naked Legend’s*CZ, https://www.facebook.com/sphynxcatterynakedlegends/
Ráda bych poděkovala za možnost účastnit se kurzu Ursa minor. Kurz je skvěle zpracovaný a myslím si, že jeho témata jsou zajímavá nejen pro chovatele, ale pro všechny kočičí nadšence. Časově mi naprosto vyhovuje online forma, kdy na každé téma je týden času a je jen na mně, kdy se v průběhu týdne ke studiu dostanu. Díky plnění úkolů a časovému rámci jsem však byla motivovaná všechna témata opravdu prostudovat a zamyslet se na nimi. Online platforma i celý systém je úplně jednoduše ovladatelný a funkční, jak na počítači, tak na telefonu. Lektorky jsou velmi vstřícné a komunikace fungovala perfektně, přesto, že jsme se vlastně nikdy neviděly. Dámy, moc děkuji za vaši práci a nadšení a těším se příště!
Bára JarkovskáCHS Royal crystal https://www.royalcrystal-thaicats.cz/
Velice děkuji autorům a lektorkám za umožnění účasti na kurzu Campus Felinarium a jejich vstřícný a ochotný přístup při vedení kurzem. Oceňuji přístup ke komplexním a přehledně uceleným informacím v tématech jako např. anatomie, vývoje a výživy, základů genetiky. Kurz je vhodný pro každého majitele koček, mazlíčkáře a hlavně chovatele, jak začínajícího s chovem, tak i zkušeného chovatele, který si tak může prohloubit či obnovit své znalosti. Těším se na účast na dalších plánovaných kursech Major a Pleiades.
Taťána RadimskáCHS Aimy z Loun, CZ; www.facebook.CHS Aimy z Loun,CZ; www.chsaimyzloun.wbs.cz
Kurzy Campus Felinarium se mi velmi líbí a velmi děkuji jejich autorkám a lektorkám za spoustu užitečných informací, které do kurzů vložily. Základní kurz Ursa Minor je vhodný jak pro chovatele – zejména by ho měli absolvovat ti, co s chovem chtějí začínat a stejně tak může být užitečný pro majitele kočičích mazlíčků nebo někoho, kdo teprve plánuje si kočičáka koupit. Moc se těším na další pokračování.
Lucka KučerováCHS od Kostičky, CZ http://odkosticky.cz/
Děkuji za možnost absolvovat kurz Ursa Minor. Je velmi pěkně a přehledně zpracovaný, rozšířila jsem si znalosti např. z oblasti výživy, dozvěděla se něco o jiných plemenech než které chovám a získala plno nových informací, které určitě v chovu využiji. Kurz bych určitě doporučila a už se těším na další.
Markéta TroníčkováCHS Gamela keta *CZ; www.gamela-keta.cz; fb:Gamela keta Sphynx CZ