Jak ne/otrávit kočku

Už jste si asi všimli, že se s Hankou hodně věnujeme pohodě a kvalitnímu životu našich koček. Pořádáme prezenční a on-line kurzy, píšeme články a e-booky.  Tentokrát jsme se rozhodly prozkoumat co vše v naších obydlích může být pro kočky toxické. A napsaly jsme o tom e-book Jak ne/otrávit kočku.

Vše začalo tím, že jsem měla problémy se spánkem. Abych to vyřešila, začala jsem používat esenciální oleje a jednu-dvě kapky jsem vždy před spaním nakapala na polštář. Jenže našemu kocourovi Julíkovi se to velmi nelíbilo a kdykoliv večer viděl, že mám v rukou lahvičku s olejem, tak začal vyšilovat a utíkat. Podobnou zkušenost měla i moje kamarádka, která používala nosní kapky s eukalyptem. Jakmile její Rozinka, siamská kočička, spatřila lahvičku, tak zdrhla a nechtěla se k ní přiblížit.

Samozřejmě, že kočky mají perfektně vyvinutý čich a cítí vůní mnohem intenzivněji než my. To je jedna strana mince. Ta druhá je, zda takové oleje nebo i spousta jiných voňavých věcí jsou pro kočku bezpečné. A tak jsme se rozhodly, že napíšeme e-book „Jak ne/otrávit kočku“, kde najdete seznam nebezpečných věcí, vysvětlení proč tomu tak je a také příznaky otravy a jak v případě otravy postupovat.

Proč se vůbec zabývat tím, zda něco je nebo není pro kočku toxické? Protože za prvé, znalostí nikdy není dost 😀 Za druhé vy, jako majitel se budete snažit svou kočku nevystavovat zbytečnému riziku a zbytečnému kontaktu s toxickými látkami. No a za třetí, protože naši kočičí kamarádi jsou velmi citlivá zvířata a na některé věci jsou citlivější než například psi nebo my, lidé. Tato citlivost má biologický důvod a vše souvisí s jejich systémem detoxikace těla. I tím se budeme zabývat v našem e-booku.

Jsem majitelkou a chovatelkou koček, moje chovatelská stanice se jmenuje Oneiri*CZ. Také jsem spoluzakladatelkou on-line kurzu pro majitele a chovatele koček Campus Felinarium, pro který jsem spoluautorkou textů a lektorkou. Několik let se věnuji výživě koček a jejich přirozené stravě. Můj příběh si přečtěte zde>>