Kdo jsme

S Hanou jsme se seznámily před léty, když jsme spolu studovaly "kočičí" on-line kurz pro chovatele. Časem se ze spolužaček staly "spolu"-lektorky on-line kurzu pro českou a anglickou mutaci. Zároveň jsme českou verzi kurzu přeložily. S překlady a korekturami nám hodně pomáhala a do teď pomáhá chovatelka siamských a orientálních koček Edita Takacsova (CHS Blue Lime Cats CZ).

Jenže jak už to v životě chodí, nastaly změny a my jsme ukončily spolupráci s bývalým poskytovatelem on-line kurzů. Ale to bychom nebyly my, abychom nevymyslely další projekt! A tak těch projektů vzniklo více.

V létě 2020 vznikl mezinárodní tým, kterého jsme součástí, jedná se o on-line výuku pro chovatele a majitele koček www.campusfelinarium.com. Působíme tam jako lektorky českých a anglických kurzů, píšeme studijní texty, překládáme a máme velkou radost, že naše kurzy chovatele koček baví a jsou pro ně přínosem.

A v lednu 2021 vznikl další projekt – Vysmátá kočka. Projekt se věnuje kočkám, jejich zdraví a pohodě, jejich krmení zdravou stravou, jejich životě, psychologii a chování; všemu, co nám život s kočkou přináší. Zde na stránkách najdete různé články o kočkách, e-bookytaháky k různým tématům. Také zde najdete informace o on-line kurzech. Věříme, že čas strávený na stránkách Vysmáté kočky bude pro vás zajímavý a inspirativní.

 

Alla

Jmenuji se Alla Zacharová, jsem chovatelkou siamských a orientálních koček, název mé chovatelské stanice je Oneiri CZ www.oneiri.cz. Mám za sebou on-line kurzy o výživě koček, psychologii jejich chování, o chovu a genetice. Osobně si myslím, že znalostí není nikdy dost, a proto se ráda sama neustále vzdělávám a pořád zjišťuji o kočkách něco nového.

Hodně se zajímám o výživu koček a jsem velkým zastáncem krmení mokrou a syrovou stravou. Jsem přesvědčena, že správné krmení odpovídající biologickým potřebám kočky jako striktního masožravce je základem pro její zdravý a spokojený život. Více o Alle zde.

Hana

Jmenuji se Hana Müllerová, jsem milovnicí koček všeho druhu i velikostí a také chovatelkou sibiřských koček. Zabývám se zejména otázkou zdraví, jenž zahrnuje poměrně velkou oblast – od jednotlivých možných onemocnění (infekčních, genetických, imunologických, funkčních atd.) přes diagnostiku a s tím vším související prevenci a následnou rehabilitaci. Své znalosti a zkušenosti s radostí sdílím se všemi milovníky koček, kterým záleží na zdravém a spokojeném životě svých vrňousků.

Otázka zdraví zvířat mě zajímala již od mládí, proto jsem po studiích změnila svůj profesní obor a začala se věnovat této zálibě i v pracovní oblasti. Velkým zdrojem poznání mi také byla a je moje chovatelská praxe, která začala před dvanácti lety a během této doby mi přinesla jak veselé tak velmi smutné zkušenosti.   Více o Hance zde.